Природне диво - райдужний евкаліп
Листя евкаліпту оновлюється протягом усього року. Оновлюється і верхній шар кори райдужного дерева, але на різних ділянках у різний час.
Молода кора райдужного евкаліпта має яскраво-зелене забарвлення. Потім з часом вона темніє, змінюючи кольори на синій, фіолетовий, помаранчевий, темно-бордовий і темно-коричневий. Ось так і виходить, що дерево перетворюється на живий абстрактний малюнок. А ще різні кольори кори можуть розповісти про вік дерева.
Але, на жаль, райдужний евкаліпт винищують ударними темпами. Все через те, що з нього виходить якісний білий папір.
Райдужні евкаліпти рідко ушкоджуються хворобами і шкідниками, що дозволяє вирощувати їх практично без застосування хімічних засобів захисту.
Ще одна особливість райдужних евкаліптів - вони не продукують ефірне масло, на відміну від інших представників роду евкаліпт, тому його із задоволенням використовують в озелененні там, де важлива відсутність сильних ароматів.
Здавалося б, таке незвичайне дерево має охоронятися державою, але насправді це зовсім не так. Райдужні евкаліпти використовуються в самих тривіальних цілях: для виробництва якісної білого паперу.
Здалеку дерево не здається таким гарним, фарби змішуються і виходить один незрозумілий колір, зате поблизу стволи райдужних евкаліптів наче вийшли з картин художників-імпресіоністів.
Комментарии
Отправить комментарий